İstanbul’un İçindeki Saklı Cennet: Aydos


İstanbul’un İçindeki Saklı Cennet: Aydos

İstanbul’un tam orta yerinde konumlu keşfedilmemiş cennet Aydos. İstanbul ne kadar keşmekeş bir şehir olsa da aslında içinde hiç bilmediğimiz harika yerler saklı. Şehir gürültüsünden biraz uzaklaşmaya ihtiyacınız varsa rotanızı İstanbul’un içindeki saklı cennet Aydos’a çevirebilirsiniz. Çünkü sizi burada eşsiz güzellikler bekliyor.

Koşu Parkurları

Doğayla iç içe yaşayan Aydos, hafta sonu tatili için harika alternatifler sunuyor. Yaşa enerjinizi geri kazandıracak yürüyüş parkurlarında haftanın yorgunluğunu geride bırakabilirsiniz. Değişik ağaç türleri altında bol oksijeni içinize çekip daha önce hiç görmediğiniz yerler keşfedeceksiniz.

Maceralı Bir Hafta Sonu Tatili

Birçok aktiviteye olanak sağlayan Aydos Ormanları, sporla yaşam sürenler için kaçırılmayacak yerler arasında. 7’den 77’ye herkesin stres atmak için tercih ettiği bu rotada sporu eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

Keyif Dolu Bisiklet Turları

İstanbul içinde ve çevresinde doğayla iç içe yaşayan harika yerler var ama İstanbul’da şehir hayatından kopmayan en geniş alanı Aydos Ormanları. Burada geçirdiğiniz zaman içinde keyif dolu bisiklet turlarına çıkabilirsiniz. Böylece tatil günlerinizi renklendirebilir, çocuklarınızla birlikte güzel saatler geçirebilirsiniz.

Aile Boyu Doğa Keyfi

Malum İstanbul’da yaşam hızlı akıp geçiyor. Ne yazık ki çoluk çocuk her zaman bir arada zaman geçirmek imkansız hale geldi. Böyle zamanlarda yapılacak tek şey hafta sonu tatillerini dolu dolu değerlendirmek. İstanbul’da ulaşım ne kadar zorlayıcı olsa da Aydos’a gitmek için erken saatleri tercih ederseniz bütün gününüzü doğayla baş başa geçirebilirsiniz. E5 üzerinden Aydos’a kolayca ulaşabilirsiniz.

Pikniksiz Olmaz

Uzun zamandır şöyle ağız tadıyla piknik yapmayalı ne kadar zaman oldu diyenlerdenseniz Aydos’ta gün boyu piknik keyfine hazırlanın. Şehrin hengâmesini size birkaç saatliğine unutturacak bu eşsiz rotada göle karşı piknik örtünüzü serip işe balık tutmakla başlayabilirsiniz. Hiç bir şey yapmasanız bile bol oksijen deposu havasından doyasıya faydalanabilirsiniz.