Karadeniz’in İncisi Artvin Gezi Rehberi


Karadeniz’in İncisi Artvin Gezi Rehberi

Karadeniz’in sayısız güzelliği arasından sadece biri olan Artvin seyrine doyum olmayan güzellikleri ve gezilecek yerleriyle Artvin gezi rehberi sizlerle. Burada keşfetmeniz gereken bir sürü yer var. O zaman gelin Artvin’in gezilecek ve görülecek yerlerini birlikte keşfedelim.


Borçka Karagöl

Yazın bitmesiyle birlikte sonbaharın en güzel renklerini bulacağınız Artvin’de görülecek yerler listenize Karagöl’ü mutlaka eklemelisiniz. Kamp severlerin vazgeçemediği bu rotada karavan turizmi de oldukça popüler. Çam ormanlarıyla çevrili bu eşsiz rotada doğa yürüyüşlerine katılabilir, seyrine doyum olmayan doğasının tadını çıkarabilirsiniz.Kafkasör Yaylası

Şehir merkezinden 10 kilometrelik mesafede kalan Kafkasör Yaylası kış tatili severler için kaçırılmayacak yerlerden biri. 1250 metre yüksekliğinde ormanlarla çevrili bir alanda kurulu Kafkasör Yaylasına çıkıp tertemiz havasını içinize çekin. Ayrıca her yıl düzenlenen Kafkasör Kültür ve Sanat Festivali’ni izlemeden buradaki turunuzu tamamlamayın.


Çifte Köprü

Artvin’in tarihi geçmişiyle ünlü Tarihi Çifte Köprüsü 18. yüzyılda yapılmış ve tarihi 700’lü yıllara dayanan mükemmel bir rota. Yapımında kesme ve moloz taşlar kullanılmış.


Şavşat

Ülkemizin ender güzelliklerini içinde barındıran Artvin’de görmeden dönmemeniz gereken bir yerde Şavşat. Çeşit çeşit ağaç türlerine şahit olacağınız Şavşat Karagöl’ün gizemli doğasında saklı. Geçimini hayvancılıkla sağlayan bu ilçeye gittiğinizde Tigrat ve Cerat akarsularını, Sahara-Karagöl Milli Parkını, Karaağaç, Carba, Boğa Göllerini, Koyunlu Şelalesini ve Papart Ormanını ziyaret etmeyi unutmayın. Tarihi ve doğal güzellikleri barındıran Şavşat Doğu Karadeniz’in en görülesi yerleri arasında.

Artvin Yaylası

Şehir hayatının olumsuz etkilerini geride bırakıp bir daha dönmek istemeyeceğiniz Artvin Yaylası’nda huzuru doruklarda yaşayacaksınız. Yeşilin her tonu burada toplanmış adeta. Karadeniz Turları için bir vazgeçilmez olan Artvin, Artvin Yaylası gibi daha birçok güzelliği içinde barındırıyor.

Murgul Delikli Taş Şelalesi

Artvin’de yaşayıp da çoğu kişinin henüz bilmediği bir güzellik Murgul Delikli Taş Şelalesi. Artvin’de yeni yerler keşfetmenin sonu olmadığını kanıtlayan bu şelaleyi keşfedenlerden biri de siz olmalısınız. İsminden de anlaşılacağı gibi delikli bir şelale bu rotada sizi bekliyor olacak.

Mençuna Şelalesi

Artvin’in gezilecek yerleri arasındaki Mençuna Şelalesi Arhavi ilçesinin doğaüstü güzelliklerinden biri. Eşsiz doğasıyla büyüleyen, bitki örtüsüyle daha da zenginleşen Mençuna Şelalesi Kamilet Vadisi’nde ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor.

Artvin Halk Oyunları

Gezip gördüğünüz her yerde çeşitli aktivitelerle karşılaşmışsınızdır. Artvin Halk Oyunları da bu güzel yörenin kendine has tarihini ve yaşanmışlıklarını gözler önüne seriyor. Artvin tatilinizde bu güzel etkinlikleri izlemeden geri dönmeyin.